poniedziałek, 22 lipca 2013

Youngtimer alert: 1990 Pontiac Le Mans

Ten model Pontiaca był zrebrandowanym na rynek amerykański Daewoo które z kolei było zrebrandowanym Oplem Kadettem E. To samo auto sprzedawano także w Kanadzie jako Passport Optima i Asuna GT (obie były markami GM sprzedającymi rebrandowane, importowane auta na początku lat 90'). Skomplikowane? No cóż, takie były realia amerykańskiego rynku motoryzacyjnego pod koniec stulecia. Bardziej opłacało się sprzedawać importowany chłam z Japonii i Europy niż zaprojektować coś swojego. A może to po prostu lenistwo? Tak czy siak zastanawiam się po co ktoś sprowadził ten egzemplarz do Polski skoro mógł sobie kupić IDENTYCZNEGO Kadetta? No ale to pewnie na zawsze pozostanie tajemnicą.

 Ten samochód zdaje się mieć rozdwojenie osobowości :) Normalnie Dr. Kadett i Mr. Le Mans :)

5 komentarzy:

 1. Sprowadził go sobie z prostego powodu - chciał zaszpanować przed sądiadem, że ma Amerykana :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak myślałem ale miałem nadzieje że jest w tym jakiś głębszy sens...

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat wtedy "importowany chłam z Japonii i Europy" był zazwyczaj sporo lepszej jakości niż amerykańskie samochody. Jednak nie tyczy się to Pontiaca LeMans - w latach 80. i wczesnych 90. koreańcy mieli sporo do nauczenia się w kwestii jakości...

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie stoi . Zniknął nagle .

  OdpowiedzUsuń
 5. mam podobnego do tego na zdjęciu- zdrowa podłoga i progi, mały przebieg. jakby ktoś chciał to proszę o kontakt na email: beniamin85@tlen.pl podeślę więcej zdjęć, pozdr.

  OdpowiedzUsuń