środa, 5 czerwca 2013

HALT! DEUTCHES TECHNIKMUSEUM!

Nie obawiajcie się nie zamierzam was rozstrzelać. Tematem tego postu będzie relacja z wizyty mojego kolegi w Muzeum Techniki w Berlinie. Oczywiście spośród kilkunastu rożnych wystaw i ekspozycji my skupimy się na tej najciekawszej tzw. "Wystawie o ruchu drogowym" Rozpoczęta w 2011 roku zawiera obecnie ok 200 samochodów i ciężarówek oraz 250 motocykli. Są to zbiory jakimi mało które muzeum w Polsce może się pochwalić.

 A teraz to co lubicie czyli kilka ciekawych wehikułów uwiecznionych na zdjęciach:
OSI-FORD 20 M TS
Ciekawe coupe zbudowane we włoskiej fabryce OSI założonej przez byłego szefa designerskiej firmy Ghia (znanej m.in z projektu Ford Mondeo). Samochód produkowany był w drugiej połowie lat 60' i bazował na Fordzie Taunusie. Zaprojektowany przez Sergio Sartorelliego (którego dziełem jest np. VW Karmann Ghia typu 34). Zbudowano ok. 2,200 egz. z których niecałe 200 przetrwało do dziś.
 MASERATI GHIBLI


NSU RO 80
Bardzo ciekawy samochód produkowany w latach 80 przez niemiecką firmę NSU. Wyróżniał się zastosowaniem silnika Wankla, będącego jak na tamte czasy nowinką (zresztą do dziś się nie przyjął), oraz nowoczesnym nadwoziem. Problemy eksplatacyjne i awaryjność przyczyniły się do niewielkiej sprzedaży i przejęcia firmy przez koncern Volkswagen

 FIAT 500
 AMPHICAR MODEL 770

 PORSCHE 356

 JAGUAR E-TYPE


 AUDI 80 QUATRRO
Zdjęcia: Maciek Szcześniak
Tekst: Marcin Krupa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz